More

  Threads Windows için geliyor: Instagram CEO’su müjdeyi verdi

  iOS ve Android için çıkış yapan ve 100 milyon indirmeyi geçen Threads için Windows yolu görüldü. İşte son gelişmeler...

  iOS ve Android için çıkış yapan ve 100 milyon indirmeyi geçen Threads için Windows yolu görüldü.

  Geçtiğimiz günlerde iOS tarafında büyük güncelleme alan Threads, yakında web sürümüyle de çıkış yapacak. Twitter’a rakip olarak gelen uygulama, kısa sürede çok popüler oldu. Ancak önünde gelişmesi ve Twitter’a yaklaşması için yine zaman olduğunu belirtmekte fayda var. Öte yandan uygulamanın Windows için geleceği de Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından onaylandı.

  Threads, web için geliyor

  Kullanıcıların Threads ile ilgili eleştirilerini ele alan ve buna cevap veren Instagram CEO’su Adam Mosseri, hasthag, tam arama işlevi ve web desteğinin geleceğini açıkladı.

  Threads.net için bir web uygulaması geliştirdiklerini de belirten Mosseri, uygulamanın ayrıca Windows 11 için de hazırlıklarının sürdüğünü onayladı. Bu bağlamda Threads, yakında Windows Store üzerinden indirilip bilgisayarlarda da kullanılabilecek.

  Windows 11 için Threads uygulaması, tıpkı Instagram’da olduğu gibi Microsoft Edge’in WebView üzerinden çalışacak, görev çubuğu desteği, bildirim merkezi vb. gibi işletim sistemi ile daha derin bir entegrasyona sahip olacak. Kullanıcılar bu sayede mobil uygulamaya ek olarak Threads paylaşımlarını bilgisayarlar üzerinden de yapabilecek.

  Öte yandan Instagram, Threads için birçok yeni özellik üzerine de çalışıyor. Örneğin paylaşılan gönderilerin düzenlenmesi, birden çok hesap arasında geçiş yapılması, GIF desteği ve trend olan bölümlere erişmek gelecek özellikler arasında yer alıyor.

  Söz konusu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak Meta, çok yakında başka bir büyük güncellemeyle daha karşımıza çıkacak diyebiliriz.

  Threads kullanıcı sayısında büyük düşüş

  Dünyagazetesi’nin haberine göre son veriler, Threads’in günlük aktif kullanıcılarının 7 Temmuz’da 49 milyonla zirveye ulaştıktan sonra 14 Temmuz’da 23,6 milyona düştüğünü gösteriyor.

  Bu arada Elon Musk’a ait Twitter’ın, yalnızca sosyal medya platformunun Android uygulamasında yine 14 Temmuz’da yaklaşık 107 milyon kullanıcısı vardı.

  Kaynak: Adam Mosseri
  Derleme: Teknoburada.com

   

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler