More

  Twitter Logosu Değişiyor, Kuşlara Elveda

  Elon Musk, Twitter hesabı aracılığıyla Twitter logosu için değişimin sinyalini verdi. Kuşlara veda ederken, X sembolü üzerinde duruluyor.

  Elon Musk, Twitter hesabı aracılığıyla Twitter logosu için değişimin sinyalini verdi. Kuşlara veda ederken, X sembolü üzerinde duruluyor.

  Elon Musk, Twitter için yeniden markalaşmanın başlayacağını defalarca ima etti ve şimdi bunu net bir şekilde açıkladı. Elon Musk, hala Twitter olarak adlandırılan sosyal ağda yakında Twitter markasına ve kademeli olarak tüm kuşlara veda edeceğini yazdı. Anlayacağınız büyük değişim Twitter logosu ile başladı.

  Ayrıca sosyal ağın adının “X” olarak değiştirildiğini de doğruladı. Musk, ” Bu gece yeterince iyi bir X logosu yayınlanırsa, yarın küresel olarak lanse edeceğiz ” dedi. Ayrıca siyah zemin üzerine “X” sembolünün logo görevi göreceğini de sözlerine ekledi.

  https://twitter.com/elonmusk/status/1682978324375543808

  Twitter uygulaması, Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da kuruldu ve aynı yılın Temmuz ayında kullanıma açıldı. 2012 yılı istatistiklerine göre 100 milyondan fazla kullanıcı günde 340 milyon tane tweet atmış ve ortalama 1,6 milyar arama sorgusu gerçekleştirmiş. Şirket, Kasım 2013’te halka açıldı. 

  Twitter yönetimi 25 Nisan 2022 tarihinde SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından verilen 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul ederek bu süreci, halka açık bir şirketi özel hale dönüştüren en büyük anlaşmalardan biri haline getirdi.

  Son olarak Twitter yakında ikonik kuş logosuna veda edecek. Ayrıca diğer gelişmelerle birlikte Twitter’ın Twitter olmaktan çıkacağını söylemek herhalde yanlış olmaz.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler