More

  WhatsApp Sabah Sabah Mesaj Attı! Yürekler Hopladı! Hayırdır Mark?

  Bu sabah erken saatlerde WhatsApp kullanıcı adı ile WhatsApp İki Adımlı Doğrulama mesajı ile güne başladık. Hayrıdır Mark? Sen?

  Volkan MANAV
  Volkan MANAV
  Gazeteci, TeknoBurada.net ve TeknoBurada.com Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

  Bu sabah erken saatlerde WhatsApp kullanıcı adı ile WhatsApp İki Adımlı Doğrulama mesajı ile güne başladık. Hayrıdır Mark? Sen?

  Sosyal medya hayatımızın her anında yanında. En ufak bir boşluk bulduğumuzda sosyal nmedyalarımızı ya da mesajlaşma uygulamalarını kullanıyoruz. Dünyada en çok kullanılan mesalaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp ise hayatımızın ciddi bir parçası olmuş durumda. İşte bu sabah WhatsApp İki Adımlı Doğrulama mesajı ile güne başladık ve sabahtan beri de birçok dostumuz bu mesajın ne olduğunu bizlere soruyor. Peki gerçekten de ne bu mesaj?

  Öncelikle mesajlaşma uygulamlarının veri güvenliği ciddi anlamda sorguluyoruz. Bu konuda haksız da değiliz zira mesajlaşma uygulamaları ile ilgili her gün yeni bir güvenlik sorunu oluıştuğunu görüyoruz. Son dönemde WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamlarının da birden fazla cihazda aynı anda açık kullanılabilmesi ile ilgili bir güncelleme var. İşte bu güncelleme sonrasında WhatsApp farklı cihazlardan açılan oturumların daha güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için WhatsApp İki Adımlı Doğrulama sistemini kulalnıcıları ile buluşturuyor.

  Gelen mesaja tıklıyorsunuz ve çıkan ekranda “” diyorsunuz daha sonra 6 haneli bir şifre oluşturuyorsunuz ve o şifreyi unutursanız sıfırlama için de bir mail adresi giriyorsunuz. Daha sonra iki adımlı doğrulama sistemi sizin WhatsApp’ınızda çalışmaya başlıyor. Bunu yapmanızı şiddetle öneriyoruz. Güvenlik her zaman iyidir. Özellikle sosyal medyada güvenlik çok daha öneölidir. Bundan böyle başka birisi sizin hesabınıza ulaşmak istese bile güvenlik şifresini girmeden başka bir cihazda sizin yerinize oturum açamaz…

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler