More

  Windows 11’in son güncellemesinde kritik mavi ekran sorunu: İşte etkilenen modeller

  Microsoft'un Window 11 için yayınladığı son güncellemede kritik bir sorun ortaya çıktı. Teknoloji devi düzeltme yaması için harekete geçti.

  Microsoft’un Window 11 için yayınladığı son güncellemede kritik bir sorun ortaya çıktı. Teknoloji devi düzeltme yaması için harekete geçti.

  Windows 11’in sorunları bitmek bilmiyor. Microsoft, yayınladığı her güncellemede yeniliklere yer verse de bazı hataları da beraberinde getiriyor. Öyle ki yayınlanan Ağustos güncellemesi de bilgisayarlarda yeni bir hatayı meydana çıkardı.

  Kısa süre önce yayınlanan ve bazı kullanıcılar tarafından yüklenen güncellemenin, özellikle MSI bilgisayarlarda mavi ekran hatasına neden olduğu ortaya çıktı. Microsoft ise bu hatanın ardından harekete geçti.

  Windows 11 ile MSI bilgisayarlarda mavi ekran hatası ortaya çıktı

  Windows 11 güncellemesi, bazı MSI anakart kullanıcıları için mavi ekran hatası sorununu beraberinde getirdi. Bu hata, özellikle MSI anakartlarına sahip Intel işlemcili bilgisayarlarda ortaya çıkıyor.

  Windows 11 KB5029351 güncellemesiyle gelen bu sorun, “UNSUPPORTED_PROCESSOR” yazan bir mesajla kullanıcıların karşısına çıkıyor ve MSI’nın 600/700 serisindeki anakartları etkiliyor.

  windows 11

  Söz konusu hatanın nedeni, Windows 11 için yayınlanan KB5029351 güncellemesinde yaşanıyor. Dolayısıyla MSI sahiplerinin gelen bu güncellemeyi şu an için yapması tavsiye edilmiyor.

  Son olarak yaşanan bu soruna karşılık MSI, güncellemeyi yükleyen ve durumdan muzdarip olan kullanıcılar için Ayarlar’dan, yüklenen son güncellemeyi kaldırmalarını tavsiye ediyor.

  Kaynak: pplware
  Derleme: Teknoburada.com

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler