More

  Xbox Kullanıcılarına Discord Müjdesi!

  Son gelen güncellemeyle Xbox kullanıcıları ek programa ihtiyaç duymadan oyunlarını Discord üzerinden yayınlayabilecekler.

  Son gelen güncellemeyle Xbox kullanıcıları ek programa ihtiyaç duymadan oyunlarını Discord üzerinden yayınlayabilecekler.

  Oyun severler tarafından severek kullanılan Xbox oyun konsolu beklenen bir desteğe kavuştu. Popüler sesli sohbet platformu Discord, Microsoft’un popüler oyun konsolu Xbox ‘ta oyun akışını destekleyeceğini duyurdu.

  Bu iki devin entegrasyonu ile konsol oyuncuları,Discord hesaplarıyla Xbox konsollarına kolayca bağlanabilecekler. Oyuncular oyun deneyimlerini canlı yayınlarla Discord üzerinden arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Sesli sohbet yaparak oyun oynayabilecekler. Oyuncular ekranlarını ve oyunlarını Discord sunucularında arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak sağlayacak. Bu özellik nihayet
  Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One’a geliyor.

  Geçtiğimiz yıl Discord, insanların Discord aracılığıyla en sevdikleri platformlarda bağlantı kurmasına yardımcı olmak için doğrudan Xbox’ta arkadaşlarınızla sohbet etme özelliğini getirmişti. Bununla yetinmeyen firma Discord üzerinden oynadığınız bir oyunu yayınlamak, ne oynuyor olursanız olun arkadaşlarınızla bağlantı kurmak için bu yeni özelliği getirdi.

  Discord’da Xbox Oyunları Nasıl Yayınlanır ?

  Konsol kullanıcılarının önce iki hesabını bir akıllı telefon veya bilgisayarda Discord aracılığıyla bağlamaları gerekecek. Ardından Discord’da Kullanıcı Ayarları > Bağlantılar ‘a gidin. Bağlantılar menüsünde Xbox logosunu gördükten sonra tıklayın ve Microsoft hesabınızla oturum açın ve ardından bu özelliğin keyfini çıkartın.

  Discord’un Nitro üyeleri konsola ek avantajlardan yararlanabilecekler. Özellikle 1080p çözünürlükte 60 FPS oyun akışı yapabilecekler. Ücretsiz üyeler ise 720p 30 FPS çözünürlükle yayın yapabilecek. Ayrıca akış için stabil ve hızlı bir internetin olması gerektiğini de unutmayın.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler