More

  Xiaomi 14 Ekran Rekoru Kırmaya Hazırlanıyor

  Xiaomi'nin bir sonraki kompakt amiral gemisi telefonu Xiaomi 14, sadece 1mm kalınlığında ekran çerçecelerine sahip olacak.

  Xiaomi’nin bir sonraki kompakt amiral gemisi telefonu Xiaomi 14, sadece 1mm kalınlığında ekran çerçecelerine sahip olacak.

  Bu yılın sonunda tanıtılması gereken Xiaomi 14 akıllı telefon serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu bilgiler ağırlıklı olarak Digital Chat Station adlı hesaptan geliyor. Geçtiğimiz gün Xiaomi 14’ün bir şemasını sızdıran kaynak, ekran tarafında önemli bilgiler aktarmaya devam ediyor.

  Xiaomi, telefonun ekranını China Star Optoelectronics markasından tedarik edecek.  Xiaomi 14’teki düz ekran sadece 1 mm kalınlığındaki çerçeveleriyle sektördeki en dar çerçeveye sahip amiral gemisi akıllı telefon olacak. Tedarikçi firmanın ayrıca dar çerçevede ekran üretim verimliliği sağlayabilen yeni bir FIAA İnce tasarım şeması geliştirdiği bildirildi.

  Kısa süre önce sızdırılan görüntüde Xiaomi 14’ün oldukça dar çerçevelere sahip olduğu zaten onaylandı. Telefonun ekranında merkeze konumlandırılan ön kameranın sadeec 1 mm genişliğinde olacağı gelen bilgiler arasında.

  Digital Chat Station geçtiğimiz günlerde Xiaomi 14’ün 4860mAh bataryaya sahip olacağını ve 90W kablolu şarjı ve 50W kablosuz şarjı destekleyeceğini ortaya çıkardı. Bu bilgiler ışığında tefondaki hem pil kapasitesinin hem de şarj gücünün önemli ölçüde iyileştirileceğini söyleyebiliriz. Xiaomi 14 Pro’da ise 5000 mAh batarya yer alacak. Telefon, 120W kablolu şarjı ve 50W kablosuz şarjı destekleyecek.

  Xiaomi 14’ün kasım ayında tanıtılması bekleniyor. Serinin Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisiyle çıkış yapan ilk modeller olacağı bildiriliyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler