More

  Xiaomi Band 8 Küresel Pazara Ne Zaman Gelecek?

  Xiaomi Band 8 merak edilen giyilebilir ürünlerden biri. Xiaomi, minik fakat yetenekli bu ürünü küresel pazarda satışa sunacak.

  Yeni bir rapora göre, Xiaomi gözünü merakla beklenen Band 8 için küresel bir lansmana dikti. Ancak, sevkiyatların Ekim ayına kadar başlaması beklenmediğinden, dünyanın dört bir yanındaki hevesli fitness tutkunlarının biraz sabırlı olması gerekecek gibi görünüyor. Bu, cihazın Xiaomi’nin yerel pazarındaki ilk çıkışından bu yana altı aylık bir bekleyiş anlamına geliyor.

  Nisan ayında Xiaomi, fitness takipçisi serisine etkileyici bir ek olan Smart Band 8’i tanıttı. Bu lansmanın ardından Band 8 Pro tanıtıldı. Yine de Xiaomi, her iki cihazı da şimdilik Çinli kitlesine özel tutmayı seçti. Bu stratejinin, şirketin önceki Mi Band ve Smart Band nesilleriyle olan geçmiş yaklaşımını yansıttığını ve geçen yılki Smart Band 7 ve Smart Band 7 Pro’ya kadar uzandığını belirtmekte fayda var.

  Yakın tarihli bir rapor, “büyük bir Polonyalı distribütörün” Band 8 teslimatlarının başlangıcında kargoları düşürdüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, makale güvenilir bir kaynaktan yoksundur ve distribütörün kimliğini açıklanmıyor. Bu nedenle, daha sağlam kanıtlar ortaya çıkana kadar bu bilgiyi sadece bir söylenti olarak ele almak ihtiyatlı olacak.

  Bildirildiğine göre, Band 8’in küresel yolculuğuna, Xiaomi’nin 13T serisinin gelişiyle uygun bir şekilde uyumlu bir tarih olan 4 Ekim’de başlaması planlanıyor. İlginç bir şekilde, Xiaomi 13T ve Xiaomi 13T Pro’nun tüm özellikleri zaten çevrimiçi hale geldi ve bunları ayrı ayrı ele aldık. 4 Ekim sevkiyat tarihi başlangıçta Polonya ile ilgili olsa da, Xiaomi’nin bir Euro bölgesi sürümünü yalnızca bir üye ile sınırlaması pek olası değil. Tarihsel olarak, Xiaomi, küresel sürümlerini, birimlerin tüketicilerin eline geçmesinden birkaç hafta önce açıklama eğilimindedir. Özellikle, bu sürüm, Band 8 Pro‘dan bahsetmeden yalnızca Band 8’e odaklanıyor gibi görünüyor.

  Yakın zamanda yaşanan bir gelişmede, bahsi geçen Polonya distribütörü hakkında bilgiler paylaşıldı. X-Kom, Band 8 sevkiyatlarını 3 Ekim’de başlatmayı planlıyor. Daha önce bildirilenden bir gün önce. Ayrıca X-Kom, Band 8’in fiyatını 199 PLN olarak belirlemiş. Bu yaklaşık 1300₺’ye denk geliyor.

  Sonuç olarak, dünya çapındaki Xiaomi meraklıları, Band 8’in küresel olarak piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyor. Kesin çıkış tarihiyle ilgili çok sayıda söylenti olsa da, Xiaomi’nin geçmiş performansı, önümüzdeki haftalarda resmi bir duyuru bekleyebileceğimizi gösteriyor. Xiaomi, en son fitness takipçisini küresel bir izleyici kitlesinin erişimine sunmaya hazırlanırken, güncellemeler için gözlerinizi dört açın.

  Xiaomi Band 8 Özellikleri

  • 1,62 inç (192×490 piksel) HD 2,5D Always-on AMOLED dokunmatik ekran, 326 PPI, 600 nite kadar parlaklık
  • Android 6.0 ve üzeri ile iOS 12.0 ve üzeri sürümlere bağlanan Bluetooth 5.1, NFC (yalnızca NFC Sürümü)
  • 5ATM 50 metreye kadar su geçirmezlik
  • Optik kalp atış hızı ve kan oksijen sensörü, altı eksenli hareket sensörü
  • Koşu kursu, somatosensoriyel boks kursu vb. gibi profesyonel kursları içeren 150’den fazla egzersiz modu
  • Sürekli kalp atış hızı takibi, sürekli kan oksijen doygunluğu takibinin yanı sıra 7/24 uyku takibi, Kadın sağlığı takibi vb.
  • Müzik kontrolü, uzaktan kamera kontrolü, hızlı mesaj yanıtı, gelen arama uyarıları gibi akıllı kontroller
  • AOD destekli 100’den fazla yeni saat kadranı, Mars Süper Duvar Kağıdı dahil
  • Boyutlar: 48 × 22,5 × 10,99 mm; Ağırlık: 27g (kayış dahil)
  • 190mAh pil, tipik kullanımda 16 güne kadar pil ömrü

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler