More

  Xiaomi Elektrikli Araba Üretmeye Hazır

  Xiaomi elektrikli araba üretmeye hazır. Firma, uzun zamandır hayalini kurduğu elektrikli araba hayaline kavuşuyor.

  Xiaomi elektrikli araba üretmeye hazır. Firma, uzun zamandır hayalini kurduğu elektrikli araba hayaline kavuşuyor.

  Öncelikle kuzeninizin şık yeni telefonu veya komşunuzun övünmekten vazgeçmeyeceği akıllı TV’siyle tanınan Xiaomi, sonunda ilk EV’sinin seri üretimine başlama onayını aldı.

  Xiaomi, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’ndan (NDRC) büyük bir onay aldı. Bilgiyi hızlıca tazelemek isteyenler için NDRC, Çin’in otomotiv sektöründeki yeni yatırımlara olumlu (ya da olumsuz) olumlu bakan hükümet organı. Xiaomi, 2017 sonlarından bu yana onay alan dördüncü şirket olarak elit gruba girdi.

  Ne yazık ki henüz sevinme zamanı gelmedi, bu Xiaomi’nin EV tribününe tam bileti değil. Önümüzde son engel var: Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT). MIIT, geleceğin yol koşucularının teknik ve güvenlik standartlarına uygun olmasını sağlıyor. Unutmayın, önemli olan sadece otoyolda iyi görünmek değil, aynı zamanda ateşli bir pişmanlık topuna dönüşmemek.

  Xiaomi Elektrikli Araba Yolculuğu

  Geçmişi biraz araştıran Xiaomi, 2021’de EV işine girme planlarını duyurdu ve yeni başlayanlar için 1,30 milyar Euro’luk etkileyici bir başlangıç yatırımı sözü verdi. Önümüzdeki on yılda şirket, EV kolunu hızlandırmak için yaklaşık 9 milyar Euro harcayacak.

  CEO Lei Jun, tüm bu çabalar konusunda oldukça neşeli görünüyor ve bu teknoloji devinden otomobil meraklısına dönüşen ilk otomobilin 2024 yılına kadar yollara çıkacağını ima ediyor. Neye benzeyecek? Raporlara inanılacak olursa, LiDAR donanımlı bir sedanla karşı karşıyayız ve bu da 2023’te daha fazla tasarruf etmiş olmayı dilemenizi sağlayacak. Ayrıca son rapor, CALB ve CATL’nin ana akü tedarikçileri olduğunu gösteriyor. – Xiaomi’nin katı hal piline ne oldu?

  Xiaomi yalnızca gelecek yıl 100.000 adet elektrikli araç üretmeye hazırlanıyor. Şirketin Pekin’deki yeni fabrikası, tam kapasiteyle çalıştığında yılda 200.000 EV üretebileceğini iddia ediyor. Yani evet, Xiaomi bu konuda oldukça ciddi.

  Xiaomi’nin EV işine yönelik stratejisi, donanımdan ziyade ağırlıklı olarak yazılıma dayanıyor. Bu onların genel işleyiş tarzında bir değişiklik, ancak EV sektörü gibi doymuş ve rekabetçi bir pazara balıklama daldığınızda, belki de en iyisi güçlü yönlerinizi kullanmak.

  Şirket, bileşen marjlarını %1 civarında çok ince tutmayı planlıyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler