More

  Xiaomi MS11 Elektrikli Araba Sızdırıldı

  Xiaomi MS11 elektrikli araba sızdırıldı. Xiaomi'nin ilk elektrikli aracı, yollarda kamuflajlı şekilde göründü.

  Xiaomi MS11 elektrikli araba sızdırıldı. Xiaomi’nin ilk elektrikli aracı, yollarda kamuflajlı şekilde göründü.

  Harika haberler! Daha önce Xiaomi’ye EV üretimi için yeşil ışık yakıldığını bildirmiştik ve şimdi teknoloji devinin ilk elektrikli aracı olan MS11’e bir göz atıyoruz. Tesadüfen Xiaomi, XiaomiEV.com alan adını alarak alan adı dünyasına damgasını vurdu. Buna Çin’in devlet planlama departmanının sağladığı parlak yeni otomobil üretim lisansını da eklediğinizde, Xiaomi’nin elektrikli araç işini aniden daha yüksek bir vitese geçirdiği görülüyor.

  Xiaomi’nin ilk buluşu MS11 elektrikli sedan, ağır kamuflajla etrafta zıplarken yakalandı. Konum? Sedanın yüksek sıcaklık testleri gerçekleştirdiği Urumqi-Changji şehir otobanı.

  Ancak Xiaomi’nin elektrik hayalleri dün başlamadı. Şirket, 2021’in başlarında EV ringine şapkasını attı. Çoğumuz başka bir teknoloji şirketinin keşfedilmemiş bir alana girmesine şüpheyle yaklaşırken (birkaç başarısızlık gördük, değil mi?), Xiaomi hızlıca güvence verdi. Lei Jun, bir yatırımcı konferansında (büyük sözlerin verildiğini biliyorsunuz), Xiaomi’nin elektrikli arabasının programın ilerisinde yarıştığını belirtti. Verdiği söz mü? Arabaların 2024’ün ilk yarısına kadar piyasaya sürülmesi.

  Xiaomi yalnızca son teslim tarihine doğru ilerlemekle kalmıyor, aynı zamanda bunun önünde de görünüyor. Xiaomi’nin uluslararası ticaretinin dizginlerini elinde bulunduran Lu Weibing, ilerlemenin beklentilerin ötesinde olduğunu söylerken gururla gülümsedi.

  Lei Jun, biraz drama ekleyerek kendisinin ve ekibinin en iyi yaptıkları şeyi yaparken, yani Sincan’ın uçsuz bucaksız çöllerinde yol testlerini denetlerken çekilmiş bir fotoğrafını yayınlayarak dünyayla dalga geçmeye karar verdi. Sanki bu, sosyal medyada bir çılgınlığa neden olmak için yeterli değilmiş gibi, MS11’in casus fotoğrafları internette ortaya çıktı.

  Xiaomi MS11 pilinin ayrıntıları haziran ayında sızdırılmıştı. Bu elektrikli canavar, 101 kWh üçlü (NMC) bataryaya sahip uzun menzilli bir versiyona sahip. 800 km menzil vaat ediyor ve 800V mimarisi üzerine inşa ediliyor. Enerji yoğunluğu ise 157 Wh/kg’dır ve bu da oldukça ortalama bir rakam. Herkes pil tedarikçisi olarak CATL’ye bahis yaparken, Xiaomi hızlı bir şekilde kazandı. Sadece CATL ile değil CALB ile de ortaklık kurdular.

  Maliyetten bahsetmişken MS11 sedan, Tesla Model 3, BYD Seal, Deepal SL03 ve diğer bazı Çin EV sedanları gibi büyüklerle rekabet edecek şekilde ayarlandı. Bu da onu 200.000 RMB (25.500 €) gibi oldukça tartışmalı bir fiyat aralığına sokuyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler