More

  Yapay zekada büyük adım: Opera Aria kullanıcı sayısı açıklandı

  Yapay zekayı yakından takip eden Opera, üretken aracı Aria için ulaşılan kullanıcı sayısını açıkladı. İşte rakamlar...

  Opera, Microsoft’un ardından internet tarayıcısına yapay zekayı entegre eden ikinci şirket oldu. Halihazırda diğer rakip firmalar da kendi mevcut yapay zeka modellerini geliştirirken, Opera, Aria aracı ile epey ses getirdi.

  Ortalama iki aylık bir sürede Opera’nın yapay zeka aracı Aria’nın, 1 milyon kullanıcıya ulaştığı bildirildi. Bu da, kullanıcıların yavaş yavaş Opera’ya yönelimini artırdığını gösteriyor.

  Opera Aria, adım adım büyüyor

  Üretken yapay zeka aracı olan Aria ile internette gezinmek hem daha keyifli, hem de daha işlevsel ve pratik. Opera bu alanda iyi bir deneyim sunarken, kısa sürede meyvesini de yemeye başladı.

  ChatGPT tarafından kullanılan model olan Aria, büyük ölçüde üretken yapay zeka devrimini başlatan dil modeli olarak biliniyor.

  Buna ek olarak Aria’nın benimsenmesiyle ilgili olarak, Opera’nın Eş CEO’su Lin Song (harf çevirisi) şu açıklamalarda bulundu

  “Aria’nın ilk benimsenmesi cesaret verici ve kullanıcılarımızın yapay zeka aracını erken kullanımlarının kalitesinden de aynı derecede memnunuz.

  İlk günler, ancak kullanıcılarımızın Aria deneyimini bizim kadar sevmesine sevindim. Tüm masaüstü kullanıcı tabanımızı Opera One’a yükseltirken ve yakında tüm büyük platformlar Aria için yerel tarayıcımız AI’yı Opera GX’e ve iOS için Opera’ya getirirken, daha fazla kullanıcının bunu deneyimlemesini sabırsızlıkla bekliyorum.’’

  Kaynak: Cnbeta.com
  Derleme: Teknoburada.com

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler