More

  Yeni Android Özelliği Hayatınızı Kolaylaştıracak

  Yeni Android özelliği hayatınızı kolaylaştıracak. Sıradaki yeni özellikle birlikte artık cihazlarınızı kolayca senkronize edebileceksiniz.

  Yeni Android özelliği hayatınızı kolaylaştıracak. Sıradaki yeni özellikle birlikte artık cihazlarınızı kolayca senkronize edebileceksiniz.

  Hayatınızı kolaylaştıracak bu yeni Android özelliği için Google ilk adımı attı. Apple’ın halihazırda sunduğu Süreklilik özelliğine benzeyen bu özellik, kullanıcıların aynı ağda oldukları sürece iPhone’larından Mac’lerinde ve iPad’lerinde arama almalarına olanak tanıyor. Öte yandan Google, Pixel cihazlar için yeni Android 14 beta sürümünü de yayınlıyor.

  Tüm Android cihazlarınızın tek bir Google hesabına bağlı olması, çağrı aktarma ve internet paylaşımı gibi özelliklere izin veriyor. İlki oldukça açıklayıcı, ikincisi ise ana cihazınızın ağ bağlantısını diğer Android cihazlarınızla paylaşmanın kolay bir yolu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Android cihazları arasında kolayca çağrı ve internet transferi yapabilecek.

  Bu özelliğin Android kanadında yeni olmadığını hatırlatmak gerek. Keza Samsung bu özelliği desteklenen Galaxy cihazlar arasında sunuyor ve hayat kolaylaştıran özelliklerden biri. Aynı zamanda Huawei bu özelliği ”çoklu cihaz işbirliği” adı altında halihazırda sunmakta. Google, bu yeni Android özelliği ile aslında bu özelliği biraz daha yaygınlaştırmış olacak.

  İlginç bir şekilde, ekran görüntüsünde, Çağrı Değiştirme özelliğinin farklı Android telefonlarda çalışabileceği gözükürken, Apple’ın çözümü başka bir iPhone’dan çağrı almanıza izin vermiyor. iPad’ler, Mac’ler ve MacBook’larla sınırlı bir özellik.

  Google bu tür bir özellik için herhangi bir plan açıklamamış olsa da, “Cihazınızı Bağlayın” özelliğinin Ayarlar > Google > Cihazlar ve Paylaşım alt menüsünde görüneceği tahmin ediliyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler