More

  YouTube’da da yapay zeka dönemi: Özetler oluşturulacak!

  Yapay zeka alanında önemli adımlar atan Google, YouTube için özetler özelliğini test etmeye başladı. İşte detaylar.

  Yapay zeka alanında önemli adımlar atan Google, YouTube için özetler özelliğini test etmeye başladı. İşte detaylar.

  Yapay zeka, kullanım alanını her geçen gün yaygınlaştırıyor. Hemen hemen pek çok sektöre giren ve büyük kolaylık sağlayan teknoloji, özellikle dijital platformlarda önemli bir rol oynuyor. OpenAI’in ChatGPT’sine karşılık Bard modelini geliştiren Google, yapay zekayı birçok platformunda test etmeye başladı.

  Bunlardan biri de YouTube. Teknoloji devi, halihazırda geliştirmeye devam ettiği yapay zekayı yakında YouTube’da da kullanacak. Google tarafından paylaşılan bir gönderide, YouTube’un yapay zeka sayesinde özetler oluşturabileceği bilgisine yer verildi.

  Yapay zeka, YouTube videolarında özetler oluşturacak

  Şu an test aşamasında olan yeni YouTube özelliği, AI tarafından yazılan videolar için özetler oluşturarak kullanıcıya sunacak.

  Özetler, içerik üreticileri tarafından yayınlanan bir videoyu, adından da anlaşıldığı üzere kısa bir özetle gösterecek.

  Yapay zeka ile oluşturulan özet, video hakkında bilgi içermesi sayesinde kullanıcıya zamandan tasarruf ettirecek. Zira videoyu izlemeden önce özetine bakarak o videoyu izleyip izlememeye önceden karar verilebilecek.

  Normal şartlarda bir videoyu izlemek için başlık veya kapak fotoğrafına bakarız. Ancak yapay zekanın sunacağı özet ile bir videoya tıklamadan önce hakkında biraz da olsa bilgi alabilmek mümkün olacak.

  Söz konusu özelliğin duyurusu ise Google tarafından şöyle yapıldı:

  ” Bir video hakkında kısa bir özeti okumanızı ve size uygun olup olmadığına karar vermenizi kolaylaştırmak için yapay zeka tarafından otomatik olarak oluşturulan özetleri YouTube’da test etmeye başlıyoruz. Başlangıç ​​olarak, bu özetleri izleme ve arama sayfalarında görebilirsiniz.”

  Belirtildiği gibi özetler işlevi şu an için sınırlı sayıda kullanıcıya, arama ve izleme sayfalarında gösteriliyor.

  Kaynak: 9to5Google
  Derleme: teknoburada.com

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler